Rühmatreeningud


Spa&Sport spordiklubis toimuvad paljud erinevad rühmatreeningud nii aeroobikasaalis, jõusaalis kui ujulas. Treeningute tase ja raskusastmed on erinevad ning seega leidub midagi sobivat igale trennisõbrale. Allpoolt leiate erinevate spordiklubis toimuvate treeningute kirjeldused.

RÜHMATREENINGUD AEROOBIKASAALIS 

Les Mills Core
Body Pump
Body Balance
Body Combat
Zumba

Body Fatstep

Fysioball

MilitaryCircuit

Tervis kõigile

Pilates

ShinDo

Strong lihastreening

RÜHMATREENINGUD JÕUSAALIS 

Ringtreening jõusaalis

RÜHMATREENINGUD UJULAS 

AquaAerobic (vesiaeroobika)

Vesijooks

AquaLatino

Ringtreening vees

Saunaflow

AquaCombat

Vesilaud-HIIT

Vesilaud-Yoga

Tervis kõigile vees

Les Mills Core (endine CXWORX™)

Les Mills Core on eriti tõhus 30-minutiline Les Mills’i treeningprogramm, mis on suunatud kerelihaste treenimisele.

Les Mills Core, mis on Skandinaavias tõusnud kiiresti üheks populaarseimaks treeninguks ning seda põhjusega. Les Mills Core vormib kerelihaseid ning on ideaalne, kui soovid saavutada pingul kõhtu ja tuharaid. Lisaks arendab treening tugevust ja vastupidavust.

Les Mills Core, ei ole tavaline treening! See toetub paljudele parimatele finess-treeningute omadustele:

 • Tugineb tipptasemel teadusuuringutele
 • On täiesti uudses 30-minutilises formaadis
 • Ühendab endas personaaltreeningu ja rühmatreeningu parimad omadused
 • Trennis kasutatakse kummi-tube’i ja lahtist raskusketast
 • Haarav koreograafia ja kõige kaasaegsemad pop-muusika hitid, mis panevad su elama!
 • Kerelihaste treening (keskendudes peamiselt ülakehale)

Les Mills Core, on intensiivne, paljusid erinevaid lihasgruppe haarav lihasvastupidavus -treening ootamatute lahendustega.Kui tunned, et Les Mills Core on midagi just Sulle, siis tule ja proovi!

Raskusaste – edasijõudnud, meistriklass
Treener RAMIL, KÄTLIN, KRISTEL

Les Mills Body Pump

Les Mills Body Pump treeningut on tituleeritud üheks edukaimaks rühmatreeninguks kogu maailmas ja tervisespordi ajaloos üldse.

Tegemist on 60 minutilise hoogsa muusika saatel toimuva lihasvastupidavuse treeninguga, kus kasutatakse spetsiaalselt vaid Body Pump treeningule omaseid kange ja ketaste komplekte. Kangi raskusi saab valida vastavalt soovile ja treenituse astmele. Kangid on saadaval raskuses 2 – 32 kilo.

1 tunni jooksul tehakse levinumaid baasharjutusi nagu väljaastekükk, rinnalt surumine, jõutõmme. Seeriate kaupa "töötatakse" läbi kõik suuremad lihasgrupid, samal ajal tõstes nende toonust ja vastupidavust ning kiirendades metabolismi.
Body Pump treeningus puuduvad keerulised sammukombinatsioonid.

Raskusaste – sobib suurepäraselt NII algajatele KUI edasijõudnutele. Treening kogub üha enam populaarsust ka meeste seas.
Treenerid: JAANA, KÄTLIN, HENRI DANIEL

Les Mills Body Balance

Body Balance on suurepärane segu joogast ning tai chi ja Pilatese treeningust, mis arendab keskendumist ja rahustab. Meeldiva ja rahuliku muusika saatel treenitakse vastupidavust ja painduvust.

Body Balance tugevdab Teie kõhu- ja seljalihaseid, muudab kogu keha sitkemaks ja painduvamaks, parandab Teie liikuvust ja tasakaalu, vähendab stressi ja pingeid, parandab rühti, suurendab Teie keskendumisvõimet ja vaimset tunnetust.
Soovitame treeningul käia kaks korda nädalas. Märgatava tulemuse annab nädalas ka ühekordne Body Balance treeningul osalemine, mida võite kombineerida ka muude treeningutega.

Treeninguks vajate mugavaid treeningrõivaid ja soovitavalt pikavarrukaline pluus lõdvestumise ajaks treeningu lõpus. Treeninguajal oleme paljajalu, kuid jalanõusid vajate riietusruumi ja treeningsaali vahel liikumiseks.
Täpselt nagu kõikides Les Mills’ süsteemi programmides, vahetuvad Body Balance harjutused ja muusika iga kolme kuu tagant.

NB! Treening sobib ka rasedatele!

Raskusaste – sobib suurepäraselt NII algajatele KUI edasijõudnutele.
Treenerid: JAANA ja KÄTLIN

Les Mills Body Combat

BODYCOMBAT® on Les Mills süsteemi kuuluv erinevatest võitluskunstidest inspireeritud treeningprogramm, mis tuntud üle kogu maailma!

BODYCOMBAT® on üles ehitatud kindlatele harjutustele ja liikumis-kombinatsioonidele, millest moodustatud treeningprogramm vahetub iga 3 kuu tagant. BODYCOMBAT® on suurepärane võimalus teha suure intensiivsusega treeningut väga hea muusika saatel. Treening arendab hästi kogu keha vastupidavust ja koordinatsiooni. Peale esimest treeningut võid oma kehas tunda ootamatult palju lihaseid ning avastada, et välja elatud negatiivsed emotsioonid elule sootuks uue näo annavad.

Raskusaste: edasijõudnud, meistriklass
Treenerid: HENRI DANIEL ja KRISTEL

Zumba

Zumba® on emotsionaalne tantsuline fitnessprogramm.

Iga tants on Zumba programmis üles ehitatud kolmele või neljale kergesti järgitavale põhiliikumisele, millele lisatakse erinevatele tantsudele iseloomulikke ning fitnesselemente.

 

Tunnine treeningprogramm sisaldab peaaegu kõikide tuntud ja vähemtuntud ladina-ameerika tantsude, lisaks kõhutantsu, hip-hopi, tango jt. tantsude elemente ning kogu treening kulgeb 10-15 erineva tantsuloo saatel, kiirete ja aeglasemate rütmide vaheldudes. Samal ajal lisatakse märkamatult lihaskoormust tõstvaid aeroobikaelemente, mida vastavalt treeningul osaleja soovile võib ka ära jätta, jätkates ainult tantsulise liikumisega. Sõltuvalt treeningtunnis osalemise intensiivsusest on kaotatud kilokalorite hulk 500-1000.


ZUMBA® sobib KÕIGILE, ka neile, kes pole varem tantsu või aeroobikaga kokku puutunud. Zumba tunnis ei õpita kavasid (nagu tavalises aeroobikatunnis), vaid hakatakse kohe liigutama, kuna tantsude ülesehitus on lihtne ning ei ole vaja oma pead liigselt sammude järjekorra meelespidamisega koormata.Üllatus-üllatus, see programm sobib ka MEESTELE.

 

Raskusaste: treening sobib kõigile!

Treener: EGLE ja LUCIA

Fysioball

Fysioball ehk võimlemine suure palliga on alguse saanud füsioteraapiast, kus palli kasutati abivahendina taastusravis.

Fysioball-treening koosneb soojendusest, aeroobsetest osadest, lihastreeningust ning venitusharjutustest. Võimlemine palliga arendab ka tasakaalu ning see sobib kõikidele, sest palliharjutusi on lihtne muuta vastavalt treenija tasemele ja vanusele.
Fysioballi treening on sobilik ka ülekaaluliste ja liigestehaiguste puhul, sest jalgadele ei lange liigset koormust.
Tavapärasest erinev treening ning vaid palliharjutustele iseloomulikes asendites sooritatud jõu- ja venitusharjutused pakuvad palju põnevust ja lõbu.

Raskusaste: treening sobib kõigile!
Treener: MARGE

Ringtreening jõusaalis

Üha rohkem populaarsust kogub rühmatreening jõusaalis.

Muusika saatel toimuv vaheldusrikas ja lihasvastupidavust arendav intervalltreening viiakse läbi jõusaalis erinevatel masinatel, kasutatakse ka abivahendeid. Koormust on võimalik reguleerida vastavalt oma füüsilisele ettevalmistusele.


Raskusaste: treening sobib kõigile
Treenerid: JAANA, ANU ja MARGE

Aqua Aerobic

Aqua Aerobic ehk vesiaeroobika on aktiivne muusika saatel vees liikumise võimalus. Vees liigutades mõjuvad kehale veetakistus, inerts- ja üleslükkejõud.

Vesiaeroobika tund kujutab endast meeldivat treeningut kõigile lihasgruppidele. Soovitame neile, kes armastavad vaheldust ja uusi väljakutseid. Vees on võimalik teha kõike - joosta, hüpata, tantsida, poksida. Tunni pikkus on 45 minutit, sisaldades soojenduse osa, aeroobset treeningut ja kerget lihastööd ning tund lõpeb mõnusate venitustega.

Vesiaeroobika treeningu eesmärgid ja mõju:

 • Liigeste liikuvuse säilitamine ja      parandamine
 • Lihasjõu säilitamine ja suurendamine
 • Vastupidavuse arendamine
 • Tasakaalu arendamine
 • Koordinatsiooni arendamine
 • Hingamiselundite      ja südame-veresoonkonna funktsiooni säilitamine ja parandamine
 • Liigestele mõjuva koormuse vähendamine
 • Kaalu alandav toime
 • Lihaspinge ja valulikkuse vähendamine
 • Emotsionaalne vaheldus
 • Oskamise ja õnnestumise kogemine

Vesiaeroobika on ohutu peaaegu igaühele. Kaaluta oleku sarnane seisund vees kergendab liigutusi, sest lülisammas pole koormatud ja kogu energia saab suunata lihastoonuse tõstmisele.

Raskusaste: treening sobib kõigile!
Treenerid: ANU

Vesijooks

Vesijooks on põnev vaheldus traditsioonilisele ujumisele, vesiaeroobikale ja vesivõimlemisele. Vesijooksu abivahendiks on vöö, mis tõstab veesolija veepinnale püstiasendisse ilma, et oleks vaja teha liigseid liigutusi.

Tänu veetakistusele näeme vees liigutuste tegemiseks suuremat vaeva kui kuival maal koormamata samas igapäevaelus niigi vaeva ja vatti nägevaid liigeseid. Pool tund jooksu vees võrdub kahe tunni sama intensiivsusega jooksuga kuival maal.
Vesijooks arendab aeroobset töövõimet, suurendab lihasjõudu ja vähendab lihaspingeid, parandab südame-veresoonkonna tööd, kiirendab ainevahetust. Vesijooks on jõukohane ja sobiv kõigile - nii eakatele kui ka lastele, sportlastele ja tervisesportlastele. Eriti hästi sobib vesijooks ülekaalulistele, liigesvalude käes kannatajatele ja taastusraviks.

NB! Vesijooks ei sobi, kui:
 • sa ei oska üldse ujuda,
 • sul on mõni ägedalt kulgev haigus nagu näiteks:
  • kõrvapõletik,
  • silmapõletik,
  • nohu
  • palavik
  • herpes
 • sinu arst on selle tegevuse keelanud
Raskusaste:  treening sobib kõigile
Treener: EWE, KAIRE, ANU

Body Fatstep 

Body Fatstep on tund, kus eelkõige on tegemist rasvapõletamisega ja selleks kasutatakse tunni alguses lihtsaid sammukombinatsioone kas siis step-pingil või põrandal liikudes.

Tunni teises osas tehakse vahelduvalt jõuharjutusi kergemate hüplemiste ja liikumistega ehk  hapnikutarbimiselundkonnale antakse nii hea koormus.  Ka katsetakse intervallmeetodit,  kus  kõrge pulsiga liikumine vaheldub rahulikuma liikumisega. Tunni lõpetab kerelihaste treenimine  ja kindlasti saavad üle venitatud suuremad tööd teinud lihased.

Pulsikõver võib kohati olla päris kõrgel.  Algajatele pakub treener alati ka lihtsamaid -kergemaid harjutusi sisseelamiseks.
Kohtumiseni trennis!

Raskusaste: treening sobib kõigile!
Treener: JAANA

AquaLatino 

45- minutiline tantsuline tund vees latino rütmide saatel. See tund on mõeldud klientidele, kes soovivad nädalavahetuse lõpetada a tuju ja meeldiva emotsiooniga.

Aqua Latino on tantsudest ja rütmidest inspireeritud tantsuline rühma-treening. Tund on väga tõhus, mille käigus treenitakse organismi vastupidavust ja erinevaid lihas-gruppe. AquaLatino lihtsad tantsusammud aitavad vormida kõiki Sinu keha suuremaid lihasgruppe ja mõjuvad eriti hästi südametööle. Aqua Latino sobib absoluutselt kõigile! Tund lõpeb mõnusa lõõgastusega.

Raskusaste: treening sobib kõigile
Treener: ANU

Tervis kõigile

Oled sa noor või vana, mees või naine, üle- või alakaaluline, sportlik või mitte …. – olla terved ja rõõmsad, seda soovime me kõik. Just sellele mõeldes olemegi loonud uudse treeningu, mis on suunatud neile, kes soovivad parandada rahulikus tempos toimuva aktiivse tegevusega oma enesetunnet ning kehalist toonust.

Harjutuste raskustase ja koormus on ka sobilikud kõigile neile, kes siiani on peljanud rühmatreeningute kiiret tempot, suuri raskusi või liikumiskombinatsioone.

Treeningprogramm sisaldab endast 1 tunnist treeningut 2 x nädalas, millest 1 trenn toimub jõusaalis ja teine spordisaalis.

Jõusaalis juhendab treener, kuidas kasutada saalis olevaid masinaid vastavalt teie treenituse tasemele kõige sobivamalt ning efektiivsemalt.

Spordisaalis toimub Hiina ravivõimlemine. Selle treeningu juured ulatuvad Hiina rahvameditsiini. Treeningul saab omandada oskust abistada ennast ise ning olla aktiivne selleks, et ise tasakaalustada oma keha energeetilist süsteemi ja turgutada oma vaimsust. Hiina lõõgastav võimlemine - see on füüsilised harjutused, hingamisharjutused, enesemassaaži elemendid ja meditatsioon, mis on jõukohased igas vanuses inimestele - lastest vanuriteni. Harjutuste eripära on selles, et need pole tavalised füüsilised harjutused, vaid neid sooritades tuleb kasutada oma mõtet ja kujutusvõimet. Harjutused tehakse rahuliku meditatsiooni muusika saatel, istudes toolil või lamades matil. Mugavad treeningurõivad ja sokid on soovitavad. 


Raskusaste: treening sobib kõigile

Treener: NIINA

Ringtreening vees

Ringtreening vees on vaheldusrikas treening muusika saatel.

Basseini on paigutatud 8 jaama, kus sooritatakse harjutusi erinevatele lihasgruppidele –  arendatakse kogu keha tasakaalustatult. Ühes jaamas tehakse tööd 1,5 - 2 minutit, seejärel liigutakse edasi järgmisse jaama. Ühe treeningu jooksul käiakse kõik jaamad kolm korda läbi.  Vahenditest kasutatakse kõiki vesiaeroobika vahendeid: nuudleid, hantleid, ujumislaudu, kindaid, palle jne. Treening lõpeb venitusharjutustega.

Raskusaste: treening sobib kõigile

Treener: KAIRE, KRISTEL

Military Circuit

Military Circuit on militaarse taustaga üldfüüsiline treening, mille eesmärgiks on arendada jõuvastupidavust.

Treeningu ülesehitus võib olla mitmetahuline kombineerituna inimese omal keharaskustel põhinevate harjutuste kui ka vahendite abil sooritavate harjutustega. Tavapäraselt sooritatakse treeningut välitingimustes.  Samas on seda treeningut võimalik suurepäraselt läbi viia ka sisetingimustes.

Military Circuit on väga efektiivne ja tõhus treeningprogramm, mida kasutavad maailmas erinevate riikide armeed oma sõdurite füüsilise vormi parandamisel või juba saavutatud väga hea vormi hoidmisel.

Treening sobib kõikidele inimestele, kellel on huvi enda treeninguid mitmekesistada ja viia oma füüsiline vorm uuele tasemele.

Raskusaste - edasijõudnud, meistriklass
Treener: RAMIL, KRISTEL

 Saunaflow

Mida saunast otsida, seda saun ka pakub. Kui lähed sinna vaid pesemiseks ning temperatuur läheneb vee keemispunktile, annab leil kindlasti võimaluse põhjalikuks higistamiseks ja puhastamiseks.

Soovime tutvustada spordiklubi kliendile sauna ka teise nurga alt – paigana, kus võib mõnusalt olla ja lõdvestuda. Mõõdukas, 50-kraadises soojuses läbiviidav Saunaflow on treening, milles ühinevad sauna vaikus, lõdvestav ja tugevdav mõju.

Saunaflow harjutused sobivad mõnusaks treeninguks igas eas ja kehakaalus inimesele, vaatamata tema füüsilisele võimekusele. Kõik Saunaflow liigutused tehakse laval istudes umbes 50-kraadise temperatuuriga saunas. Liigutused tugevdavad keha keskosa ja  jalgade lihaseid, teised lisavad lülisamba ning õla- ja puusaliigese liikuvust, mõned venitavad kaela- ja keskkoha piirkonda, teised selja-, külje- ja tuharalihaseid.

Saunaflowl on sügav lõõgastav mõju kehale ja meelele, lisaks kiirendab ainevahetust, vähendab stressi ning lõpptulemusena paraneb uni. Kui avad mõõdukalt sooja sauna ukse, on kõik vajalik olemas.

Treening viiakse läbi lühikestes ja kergetes treeningriietes. Lisaks võta kaasa veepudel ja paar väikest käterätti.

Raskusaste- sobib kõigile
Treener- KÄTLIN

Pilates

Pilates on süsteemne treening, mis annab hea rühi ja toetab igapäevast liikumist.

Pilatese põhieesmärk on kerelihaste tugevdamine, lülisamba stabiliseerimine ja füüsilise ning vaimse tasakaalu saavutamine. Harjutusi sooritatakse üldjuhul kindlas järjekorras, lihtsamast keerukamateni.

Pilatese põhimõtteks on keskendumine, kontrollimine, õige hingamine ja liigutuste täpsus ning sujuvus. Pilateses vaadeldakse keha kui tervikut, mida treenitakse erinevate lihasgruppide asemel ühtselt ning mille jooksul kaasatakse töösse kere pisimadki lihased. Võimlemisharjutusi tehakse hoides lihased pidevalt töös ning väikeste korduste arvuga. Treenija peab kuulama ja kontrollima oma keha, et sooritus oleks täpne ja kvaliteetne. Pilates õpetab kõiki harjutusi sooritama kehale õigetes ja turvalistes asendites, mistõttu saab õpitut rakendada ka teistel aladel treenides ning ka igapäevaelu tegevustes.

Spa&Sport spordiklubis praktiseeritakse klassikalist Pilatest. Treener Marge on läbinud Corppus Pilatese koolituskeskuses Kaisa Marrani juhendamisel Pilates Foundation Level 1 matitreeningu koolituse.

Raskusaste – sobib kõigile!
Treener: MARGE

AquaCombat

Basseinis saab teha palju rohkem kui lihtsalt aeroobika!  Meie spordiklubi pakub erakordset võimalust kõigil proovida AquaCombatit, mis on suure intensiivsusega ja erinevatel käe- ning jalalöökidel põhinev treening vees.

AquaCombat on kogu keha treening, mis arendab hästi vastupidavust ja koordinatsiooni, vormib kõiki suuremaid lihasgruppe, põletab suurel hulgal kaloreid, annab palju energiat ning vähendab stressi. 

Vesi tekitab loomupärase takistuse, mis tähendab, et iga uus harjutus on väljakutset esitav. Väga hea ja kaasahaarav muusika teeb treeningu veelgi lõbusamaks. 

Trenni võta kaasa mugavad ujumisriided ja hea tuju :)

Raskusaste: sobib suurepäraselt NII algajatele KUI edasijõudnutele.
Treener: KRISTEL

Vesilaud - HIIT

Vesilaud Boga FitMat on ujuv platvorm, mida saab kasutada uuel, lõbusal ja dünaamilisel viisil.  Selle peamine funktsioon on selle jäikus veel peal.

Vesilaud-HIIT on kõrge intensiivsusega, lõbus 45- minutiline kogu keha treening, mis parandab lihasjõudu ja-vastupidavust ning arendab koordinatsiooni ja tasakaalu. See on vinge segu aeroobsetest ja anaeroobsetest harjutustest, aga seda kõike ebastabiilses keskkonnas. Kui trennis käia korrapäraselt, on tugev keskosa ja ilus lihastoonus garanteeritud ja seda kõike  põhimõtteliselt lõbutsemas käies :)

Riietus - pane selga tavaline trenni/jõusaali riietus, mida sa ei karda märjaks teha. NB! Treening EI sobi kui ei oska ujuda!

Raskusaste: sobib suurepäraselt NII algajatele KUI edasijõudnutele.
Treener: KRISTEL

Vesilaud-Yoga

Vesilaud-Yoga annab Sulle võimaluse jätta treening kindlal maapinnal seljataha ja astuda ujuvasse ja veepealsesse joogapraktikasse BogaFit matil.

Vesi ise loob juba rahustava atmosfääri, ent esitab samas hoopis teistsuguse väljakutse meie keha-, meele- ja tasakaalutreeningule. On vahva õppida lihtsamates jooga asendites keharaskuse jaotamist, tasakaalu säilitamist ja kehaasendi joondamist. Ujuv keskkond aitab täielikult pühenduda käesolevas hetkes tehtavale.

See treening on mõeldud olema lõbus ja põnev sobides igal tasemel joogahuvilistele. Treeningule on oodatud nii alustajad kui ka edasijõudnud, sest BogaFit mattidel jagub põnevust ja väljakutseid kõigile. Ole valmis naerma, lõbutsema ja vett testima. NB! Treening EI sobi kui ei oska ujuda!

Raskusaste: sobib suurepäraselt NII algajatele KUI edasijõudnutele.
Treener: KÄTLIN

STRONG lihastreening

STRONG on kõrge intensiivsusega oma keharaskusel põhinev intervalltreening (HIIT), mis suurendab vastupanu, jõudu, tasakaalu ja kiirust.

Muusika on loodud vastavalt igale liigutusele. Igat kükki, väljaastet või hüpet juhib muusika, aidates muuta treeningut veel intensiivsemaks. Igas tunnis põletad kaloreid, parandad käte, jalgade, kõhulihaste ja tuharate toonust. Trenn on kombineeritud kõrge intensiivsusega (plüomeetrilised ehk plahvatuslikku jõudu ja lihasvõimsust nõudvad harjutused: hüpped, kosmonaut-hüpped, põlvetõstejooksud jms), madalama intensiivsusega (kükid, väljaasted, kikkpoks), lihas-, vastupidavuse- ning tasakaaluharjutustega.

STRONG põhineb 4 kvadrandil, igas kvadrandis on maksimaalselt 3 lugu.
Tund algab soojendusega, millele järgnevad kvadrandid.
1. kvadrant: Ignite (jõuharjutused, nagu kükid, väljaasted, plank)
2. kvadrant Fire Up (kardiotreening nagu harki-kokku hüpped, jalalöögid)
3. kvadrant Push Your Limits (ületades enda piire: kosmonaut hüpped, kätekõverdused ja sarnase intensiivsusega harjutused)
4. kvadrant Floorplay (süvalihaste harjutused matil).
Treening lõppeb venitusega. Iga kuu vahetub 1 kvadrant uue vastu.

STRONG on sobilik KÕIGILE, erineva treeningtasemega inimestele.
Treeningus on võimalik valida endale nii sobiv raskusaste (kerge, keskmine, raske) kui ka reguleerida harjutuste intensiivsust. Iga korraga areneb osaleja tugevamaks, kiiremaks ja paremaks.
Treening annab võimaluse esitada endale üha raskemaid väljakutseid.

Raskusaste: sobib suurepäraselt NII algajatele KUI edasijõudnutele.
Treener: EGLE

SHINDO

ShinDo on venitus- ja lõõgastusharjutuste süsteem.

Eesmärgiks on saavutada keha ja meele tasakaal. Venitusharjutusi on kokku kuus, neist igaüks stimuleerib kahte elundit. Tehes ShinDo venitusi, venivad pingete tagajärjel lühenenud lihased oma normaalmõõtudesse tagasi.

Keha eri paikadesse tekkinud blokid sulavad lahti ning paraneb energeetiline tasakaal.

Raskusaste – sobib kõigile 
Treener: MARGE
 

Tervis kõigle vees

Vesivõimlemine tähendab harjutuste sooritamist vees. Treening kestab 45 minutit ning toimub rahulikumas tempos kui vesiaeroobika.  Vesivõimlemine sobib igas vanuses naistele ja meestele.

Eriti soovitame vesivõimlemist:

 • selja- ja liigesehaigusi põdevatele inimestele (ei põruta liigeseid)
 • ülekaalulistele (vees on kerge liikuda)
 • kaalujälgijatele (vesi trimmib)
 • tulevastele emadele (vesi teeb kergemaks) Vesi on beebi kasvamiseks kõige loomulikum keskkond. Vees liikumine vähendab lihastes ja liigestes kehakaalu muutusest tekkinud stressi, alandab turseid ning tõstab enesehinnangut. Vesi on alati rahustava toimega. Raseduse ajal võib vees julgesti teha ka neid harjutusi, mis kuival maal on vastunäidustatud – tänu üleslükkejõule toetab vesi naist igast suunast ja harjutuste sooritamine on tunduvalt turvalisem.
 • kerge liikumispuudega inimestele (traumajärgne taastumine)
 • närvilistele inimestele (vesi rahustab)
 • veesõpradele (vahelduseks ujumisele)
 • noortele (lõbus)
 • eakatele (parandab enesetunnet ja annab toonust)

Raskusaste – sobib kõigile!
Treener: NIINA